Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZIETARSKI KOBUS
Mirosław Ziętarski, mistrz świata i wicemistrz Europy w czwórce podwójnej, był gościem Agnieszki Kobus-Zawojskiej w Magazynie Sportowym radia RDC. "To był mój najlepszy sezon i jeszcze długo będę go wspominał" - powiedział zawodnik AZS UMK Toruń.

Ziętarski rozpoczął sezon w dwójce podwójnej, którą tworzył z Fabianem Barańskim i bardzo dobrze im szło. Na dwóch Pucharach Świata zdobyli srebrne medale, ale później trener Aleksander Wojciechowski przesadził ich do czwórki. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. 

"Zdobycie mistrzostwa świata to póki co najlepszy moment w sportowym życiu" - zapewnił Ziętarski. 

Mistrz świata z Rudnic został zapytany, czy w osadzie są jakieś mankamenty. "Możemy jeszcze poprawić finisz, ponieważ trochę się rozjeżdżamy - nierówno pracujemy zasięgami. Poza tym nie ma się do czego przyczepić. W finale mistrzostw świata pierwszy tysiąc pojechaliśmy bardzo równo, małym kosztem, nie dając odjechać naszym największym rywalom Włochom. Ten pierwszy kawałek był idealny" - ocenił. 

RACICE 2022 M4xfot. J. Kowacic

Ziętarski współtworzył osadę z Barańskim, Mateuszem Biskupem i Dominikiem Czają. Co ciekawe wioślarz AZS UMK Toruń stwierdził, że lepiej czuje się w dwójce. "Wiadomo, że najlepiej jest tam, gdzie są najlepsze wyniki, ale jeśli chodzi o wygodę to stawiam na debla. Na drugiej dziurze w tym układzie czuję się najlepiej" - powiedział. 

Agnieszka Kobus-Zawojska zapytała także, co jest największym atutem osady. "Jedność na wodzie i poza wodą" - odpowiedział bez wahania. 

Ziętarski odniósł się do pomysłu, by od igrzysk olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku zmniejszyć dystans wyścigów wioślarskich z 2000 do 1500 metrów. "Do tych dwóch dystansów inaczej się trenuje. Dla nas to będzie katastrofa. Jest duża różnica między biegiem na dwa i półtora kilometra. Ewidentnie im krótszy dystans, tym trzeba być bardziej dynamicznym i szybkim. Ja się raczej zaliczam do tych długodystansowców" - wyjaśnił. 

>>>CAŁĄ ROZMOWĘ MOŻECIE PRZESŁUCHAĆ NA STRONIE RDC<<<

Zobacz także

Ghent International May Regatta 2025: cztery zwycięstwa Polaków w sobotę
10 maj 2025
Aż cztery zwycięstwa odniosły polskie osady w pierwszym dniu międzynarodowych zawodów Ghent International May Regatta 2025. Najlepsze w stawce okazały się obie nasze czwórki podwójne oraz dwójki: Anna Khlibenko/Julia Rogiewicz i Maria Tacze...

Komunikat PZTW w sprawie Enea Mistrzostw Polski Seniorów oraz Mistrzostw Polski Masters
09 maj 2025
Przedstawiamy komunikat Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich w sprawie Enea Mistrzostw Polski Seniorów oraz Mistrzostw Polski Masters. W nawiązaniu do komunikatu z 2 maja, na podstawie rekomendacji Komisji Organizacji Imprez Zarządu PZTW o...

Kadra juniorska na zgrupowanie w Wałczu (16-22.05) i ME juniorów (24-25.05)
09 maj 2025
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów, które odbędzie się w dniach 16-22.05.2025 r. w Ośrodku COS-OPO Wałcz i na mistrzostwa Europy juniorów, które odbę...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-11.05Regaty międzynarodowe "Ghent International Rowing May Regatta"
Gent (Belgia)
17.05VIII Maraton Wioślarski Toruń-Bydgoszcz
Toruń
17-18.05Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz

10-11.05
Regaty międzynarodowe "Ghent International Rowing May Regatta"
Gent (Belgia)
17.05
VIII Maraton Wioślarski Toruń-Bydgoszcz
Toruń
17-18.05
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz

Zobacz wszystkie zawody